Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » XVII zjazd dzieci i młodzieży w Latyczowie

XVII zjazd dzieci i młodzieży w Latyczowie

1 czerwca na terenie Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej odbył się coroczny zjazd dzieci i młodzieży z parafii rzymskokatolickich z diecezji kamieniecko-podolskiej.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Słowo ma moc” a jego motywem przewodnim stał się odtworzony przez grupę młodzieży życiorys Franciszka z Asyżu – założyciela zakonu franciszkanów.

Między grami i zabawami na scenie, zainstalowanej pośrodku placu przy średniowiecznym kościele, aktorzy pokazywali jak zmieniały się poglądy młodego Francesco po powrocie z wojny, rozmowie z mamą, proroczym śnie, które przywiodły go do nawrócenia i podjęcia decyzji o zostaniu zakonnikiem.

O 12:30 w sanktuarium latyczowskim odbyła się msza święta, w trakcie której nawoływano do modlitwy różańcowej. Następnie po obiedzie młodzież z d. Płoskirowa zaprezentowała wystawę o zabłąkanej owcy oraz wilkach, który próbowali wprowadzić ją na złą drogę.

Zakończyło się spotkanie rozdaniem wszystkim jego uczestnikom ewangelii według św. Marka oraz odśpiewaniem hymnu zjazdu pod tytułem „Twoje słowa, o Panie”.

W XVII zjeździe wzięło udział około tysiąca uczestników (łącznie z opiekunami oraz duchowieństwem).

Redakcja, 2 czerwca 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *