Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » XVII Diecezjalne Dni Młodzieży w Żytomierzu

XVII Diecezjalne Dni Młodzieży w Żytomierzu

W dniach 12-14 kwietnia 2019 r. odbyły się XVII Diecezjalne Dni Młodzieży w Żytomierzu. W parafii św. Jana z Dukli, rozpoczęły się z uroczystości, w której wzięło ponad 657 uczestników z 56 parafii rzymskokatolickich na terenie Ukrainy.

W dniu pierwszym DDM, młodzież miała okazję spotkać się z biskupem Witalijem Krywickim SDB, modlić się ciszy pod czas Adoracji oraz wysłuchania kazań księży.

W dniu drugim, konferencyjnym, uczestnicy spotkali się w ośrodku kultury fizycznej i zdrowia w Żytomierzu. Konferencja dot. polityki rodzinnej i stosunków rodzinnych.

Prowadząca konferencję Adriana Bukowyńska mówiąc o własnym rodzinnym doświadczeniu zwracała uwagę na podstawy założenia rodziny: miłość, zaufanie, wierność i prawdziwość. Po konferencji odbyła się msza świętą, którą celebrował biskup Witalij Krywicki SDB.

Ciekawostką spotkania sobotniego było talk-show „W gościach DDM”, gdzie zostali zaproszeni m.in. biskup Witalij Krywicki SDB, rodzina Dzonsonów ze Stanów Zjednoczonych, ks. Michał Romanów OP w Fastowa.

A w niedzielę palmową, już tradycyjnie, odbyła się uroczyste święcenie palm, uroczyste przejście ulicami miasta oraz uroczysta msza święta na placu przed katedrą pw. św. Zofii, rozpoczynająca wielki tydzień.

Na zakończenie uroczystości biskup Witalij Krywicki podziękował ks. Waldemarowi Pawelec i wszystkim, którzy przyczynili  się do organizacji Dni Młodzieżowych za dobrą robotę. A wszystkim wiernym – pobłogosławił!

Walentyna Jusupowa, fot. kzd.org.ua, 27 kwietnia 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code