Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Festiwal Polskiej Koledy w Korosteniu

Festiwal Polskiej Koledy w Korosteniu

Serdecznie Zapraszamy Państwa na XII Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyżnie, który odbędzie się 17 grudnia 2017 roku o 15:00 w Korosteniu pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Winnicy oraz burmistrza Wołodymyra Moskalenka.

Organizatorzy: Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie, Korosteński Związek Polaków na Ukrainie, Korosteńska Rada Miejska przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

Polska Kolęda na Żytomierszczyżnie w Korosteniu pomaga w zabliźnianiu pogłębiającego się rozdźwięku między duchowym, a materialnym światem człowieka. Piękna forma kolędy i pastorałki stanowi w dorobku muzycznym, ale i kulturowym swoistą perłę łączącą pokolenia, zapewniającą jedność i ciągłość kulturową, wzbogacającą głębię doznania duchowego.

Festiwal jest pierwszym etapem XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz IX edycji „Kolędnicy z Żytomierza” (w ramach współpracy obwodu Żytomierskiego i województwa Śląskiego) pod patronatem Marszałka Stanisława Dąbrowy.

Harmonogram:

15:00 – XII Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyżnie w Korosteniu Dom Kultury (ul. Gruszewskiego,3).

Słowo Polskie na podstawie informacji ŻOZPU, 12.12.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *