Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » XII Festiwal Kolęd w Latyczowie

XII Festiwal Kolęd w Latyczowie

Na przełomie drugiej i trzeciej dekady stycznia w Sanktuarium Latyczowskim odbył się dwunasty z kolei Festiwal Kolęd.

Imprezę poprzedziła msza święta celebrowana przez biskupa ordynariusza Diecezji Kamieniecko-Podolskiej Leona Dubrawskiego. Biskup Leon przypomniał o ważnej roli kolędowania, jako sposobu wzywania do pokoju i wzajemnej miłości.

Pierwszi przed liczną widownią zaprezentowali swoją twórczość gospodarze – artyści z Latyczowa. Następnie można było posłuchać gości z Dunajowieckiej Parafii pw. Św. Michała, którzy pod batutą s. Alicji zaśpiewali kolędę „Jakie dziecko na rękach”.

Piękne przedstawienie jasełkowe po raz kolejny przygotowali parafianie z Pisarówki oraz wsi Rudnia. Ich występ wzbogacony był o wesołe żarty, recytowanie poezji oraz zabawy.
Ludowy zespół „Malwy” z Czemierowieckiego Żerdia przywiózł regionalny korowaj oraz pierogi, a także nadzbruczańskie pozdrowienia kolędowe „Szczodry wieczór”, „Preczysta Diwa”, które swoim brzmieniem przypominały piosenki rodem z Karpat.  Smaczną kutię oraz żarty przywiózł zespół z Gołowczyniec.

Płoskirowskie „Mazury” wzbudzały zachwyt widowni pięknymi strojami oraz śpiewem „Chwała na wysokości Bogu” i in.

Swoją twórczość po raz kolejny na festiwalu przedstawiła dobrze znana biskupowi Leonowi parafia w Chmielniku. „Cicha noc”, „Venite Adoremus” – po polsku i na łacinie śpiewała m.in. Julia Suruszkina z Chmielnickiej Szkoły Muzycznej.

Wszyscy młodzi i starsi artyści zostali dosłownie obsypani przez biskupa ordynariusza słodyczami na znak podziękowania za piękny program artystyczny.

Franciszek Miciński, 22.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code