Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Wywiad z Leną Zielińską – zwyciężczynią konkursu gazety „Słowo Polskie”

Wywiad z Leną Zielińską – zwyciężczynią konkursu gazety „Słowo Polskie”

W VI Edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”, organizowanego przez gazetę „Słowo Polskie” zwyciężyła Lena Zielińska, jedenastoklasistka polskiego pochodzenia z Winnicy.W trakcie przekazania Lenie nagród, ufundowanych przez KG RP w Winnicy udało nam się wymienić z nią kilka zdań:

Redakcja: Leno, skąd dowiedziałaś się o naszym konkursie?

Lena: Z gazety, którą przyniósł do domu tata.

Redakcja: Czy oczekiwałaś, że zwyciężysz i otrzymasz nagrodę, ufundowaną przez polski konsulat w Winnicy?

Lena: Szczerze powiem, że nie. Prawdę mówiąc całkiem przypadkowo natknęłam się na zdjęcie Sanktuarium Berdyczowskiego na ostatniej stronie gazety. Niedawno byliśmy na pielgrzymce z Chmielnickiego do Berdyczowa i dzięki temu rozpoznałem berdyczowską świątynię na zdjęciu.

Redakcja: Dobrze znasz język polski. Czy planujesz wiązać swoją przyszłość z Polską?

Lena: Tak. W tym roku kończę szkołę w Winnicy i planuję podjąć studia w Polsce – w Lublinie albo Rzeszowie. Jeszcze nie jestem pewna na jakiej uczelni ale na pewno to będą studia humanistyczne.

Redakcja: A czy posiadasz Kartę Polaka?

Lena: Tak. Już od trzech lat. I mam nadzieję, że pomoże mi ona w osiągnięciu moich celów życiowych.

Redakcja: Dzięki ci, Leno, za udział w konkursie. Życzymy ci, żeby twoje marzenie, związane ze studiowaniem w Polsce spełniło się. Zapraszamy nadal do czytania naszej gazety i uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Lena: Dziękuję bardzo i pozdrawiam wszystkich Polaków Winnicy.

Jerzy Wójcicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code