Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Wystawa „Tradycje i nowoczesność Tatarów – polskich muzułmanów” została otwarta w Małej Hali Galerii Sztuki w Lucku

Wystawa „Tradycje i nowoczesność Tatarów – polskich muzułmanów” została otwarta w Małej Hali Galerii Sztuki w Lucku

Wystawa „Tradycje i nowoczesność Tatarów – muzułmanów polskich” została otwarta 8 września w Małej Hali Galerii Sztuki wołyńskiego Narodowego Związku Artystów Ukrainy.

To wydarzenie jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Muzułmańskiego Towarzystwa Religijnego w Rzeczypospolitej Polskiej i Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Unikalne materiały dokumentalne wystawy zostały pokazane w różnych miastach Polski i Ukrainy przez kilka lat i cieszą się dużym zainteresowaniem społeczeństwa. Konsul Konsulatu Generalnego RP Chruszcz Tereza  opowiedziała publiczności o celu i głównych działach tematycznych prezentowanych materiałów. Współczesna Polska reprezentowana jest w ekspozycji przez pryzmat jej bogatego historycznego wielokulturowego doświadczenia na przykładzie jednej z najmniejszych mniejszości etnicznych.

Wystawę „Tradycje i nowoczesność Tatarów – polskich muzułmanów” odbędą się w Galerii Sztuki Narodowej Akademii Sztuki Ukrainy w ciągu 10 dni. W otwarciu wystawy również wzięła udział Konsul KG RP w Łucku Marek Zapór.

Sergij Porowczuk, 14.09.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code