Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Wystawa „Jedna z najważniejszych postaci powojennej Polski” o profesorze Andrzeju Stelmachowskim otwarta w Senacie

Wystawa „Jedna z najważniejszych postaci powojennej Polski” o profesorze Andrzeju Stelmachowskim otwarta w Senacie

Zgodnie z informacją, która ukazała się na stronie Senatu RP, 11 kwietnia w Senacie, w 10. rocznicę śmierci Andrzeja Stelmachowskiego, marszałka Senatu I kadencji w Izbie Wyższej Parlamentu, odbył się wernisaż wystawy poświęconej życiu i pracy zawodowej śp. profesora oraz jego działalności na rzecz Polonii.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zaznaczył, że to dzięki wielkiej mądrości, pracowitości i wierności chrześcijańskim zasadom profesor Stelmachowski osiągnął to, co dziś podziwiamy i co jest dla nas wzorem. „Nigdy nie zszedł z drogi prawdy i sprawiedliwości społecznej, troski o każdego mieszkańca Polski i Polaków żyjących poza granicami, szczególnie tych na Wschodzie. To dzięki jego zaangażowaniu sprawnie działy ośrodki polskiej kultury i oświaty za wschodnią granicą” – dodał Marek Kuchciński.

Na otwarciu wystawy obecna była rodzina profesora Stelmachowskiego, a także przedstawiciele Prezydium Sejmu i Senatu obecnej i poprzednich kadencji. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach na Litwie. Ekspozycja została przygotowana przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Więcej informacji o wystawie na stronie https://www.sejm.gov.pl.

Walentyna Jusupowa, 21 kwietnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code