Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Wystawa „Janusz Korczak – król dzieci”

Wystawa „Janusz Korczak – król dzieci”

W 2012 roku upływa 70 lat od tragicznej śmierci Janusza Korczaka w nazistowskim obozie pracy w Treblince. Dla upamiętnienia tego wydarzenia rok ten ogłoszony został w Polsce imieniem tego wybitnego człowieka, który uchodzi za jeden z największych autorytetów intelektualnych i moralnych obecnych czasów. Korczak zasłynął jako działacz społeczno-kulturalny, lekarz, pisarz, pedagog, był prekursorem działań na rzecz praw dziecka i całkowitego równouprawnienia dziecka. Jednocześnie w swej działalności starał się przekraczać tradycyjne podziały między narodowościami, religiami, orientacjami politycznymi i statusami społecznymi.
W związku z obchodami Roku Korczaka w Polsce Konsulat Generalny RP w Winnicy, Obwodowa Naukowa Biblioteka im. K.A. Timiriaziewa, Centrum Informacji Regionalnej „Kreatyw” oraz Księgarnia „|Є” zapraszają na otwarcie wystawy „Janusz Korczak – król dzieci”, które odbędzie się 16.05.2012 o godz. 16 w sali Biblioteki im. Timiriaziewa (ul. Soborna 73).
Wystawę swymi występami uświetnią: dziecięcy teatrzyk „Dialog” działający przy Kulturalno-Oświatowym Związku Polaków w Winnicy z fragmentem przedstawienia „Korczak i jego dzieci” oraz studyjny teatr „Siódme niebo” działającym przy Państwowym Uniwersytecie Medycznym im. M. Pyrogowa z spektaklem „Warszawski alarm”.
Wystawę będzie można będzie oglądać do 1 czerwca 2012.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code