Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Wystawa „Checkpoint pamięci” Pawla Netiosowa i „Wojna jak Wojna” Dmytra Murawskiego w Warszawie

Wystawa „Checkpoint pamięci” Pawla Netiosowa i „Wojna jak Wojna” Dmytra Murawskiego w Warszawie

28 stycznia w Polonia Palace Hotel w Warszawie odbyło się otwarcie połączonych wystaw „Checkpoint pamięci” Pawła Netiosowa oraz „Wojna jak wojna” Dmytra Murawskiego.

„Checkpoint pamięci” to 34 gabloty, w których prezentowane są rzeczy osobiste zmarłych w walkach z agresorem obrońców Ukrainy.

Większość z nich były zebrane podczas działań poszukiwawczych w ramach projektu humanitarnego Sił Zbrojnych Ukrainy pod tytułem „Ewakuacja 200”, reszta – przekazane przez krewnych poległych bohaterów.

Ponad siedemdziesiąt zdjęć z najgorętszych punktów antyterrorystycznej operacji na Donbasie ilustrują prawdziwe oblicze wojny oraz konsekwencje rosyjskiej agresji.

„Wojna jak wojna” – zdjęcia z ATO, pokazujące tragiczną i straszną współczesną historię Ukrainy, jej bohaterów i dzieci wojny na wschodzie kraju. Na fotografii realia życia codziennego w ATO, zacięte walki i zrujnowane losy ludzi.

Wystawa została zorganizowana przez Urząd współpracy cywilno-wojskowej Sił Zbrojnych Ukrainy wspólnie z Narodowym Muzeum Historii Wojskowości Ukrainy i Fundacji charytatywnej „Centrum informacyjno-koordynacyjny” przy wsparciu Ambasady Ukrainy w Polsce.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji https://poland.mfa.gov.ua/, 9 lutego 2019 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code