Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Wystarczy jeden mail, by nagrody w X Edycji konkursu „Zgadnij, Gdzie to jest?” znalazły kolejnego zwycięzcę

Wystarczy jeden mail, by nagrody w X Edycji konkursu „Zgadnij, Gdzie to jest?” znalazły kolejnego zwycięzcę

6 lipca 2013 roku wylosowano kolejnego zwycięzcę, który odgadł miejscowość z konkursowego zdjęcia w majowym numerze gazety „Słowo Polskie”. Tą miejscowością oczywiście jest Murafa, a zwycięzcą został niejaki Witalik, który niestety zostawił tylko adres mailowy oraz poprawną odpowiedź.

W upalnych wakacyjnych klimatach Ania Szłapak powitała czytelników elektronicznej i papierowej wersji gazety na losowaniu zwycięzcy w dziesiątej edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest”. Im bliżej do wymarzonego odpoczynku, tym mniej chce się myśleć nad różnymi zadaniami, męczyć gorącą od słońca głowę konkursami, nawet, takimi jak konkurs gazety „Słowo Polskie” ze wspaniałymi nagrodami od Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy. Ale jak zawsze znalazło się kilkanaście osób, które nadesłały do redakcji listy z poprawnymi odpowiedziami.

Przed losowaniem dziennikarka zaprezentowała kolejny 11 numer „Słowa Polskiego”, cały nakład którego już dojechał do kresowego Podola i Żytomierszczyzny. Gazeta tym razem ma 16 stron, zamiast tradycyjnych 12, przez dużą ilość materiału, który udało się uzbierać w przeciągu czerwca polonijnym dziennikarzom. W czasopiśmie – tradycyjnie dużo informacji o bieżących wydarzeniach z życia Polaków trzech obwodów, artykuły treści historycznej a także krajoznawcze, pisane przez znanego badacza polskiego dziedzictwa narodowego – Dmytra Antoniuka.

Na zdjęciu konkursowym okazał się przepiękny kościół w Murafie (obwód winnicki), wnętrze którego zachowało się prawie nienaruszone, otwierający przed oczami turystów i wiernych wspaniałe obrazy i malowidła na ścianach a także herby słynnych polskich ziemian. Gorąco radzimy odwiedzić tą świątynie a także pobliski Szarogród, gdzie znajduje się najdłuższa na Ukrainie Droga Krzyżowa.

Zachęcamy szanownych Państwa, nie zważając na wakacyjne nastroje, nie zapominać o naszych kolejnych konkursach. Na kolejnym zdjęciu z 16 strony nowej gazety „Słowo Polskie” znajduje się zabytek z czasów I Rzeczypospolitej Polskiej, znajdujący się… gdzieś na Podolu. Wskażcie miejscowość ze zdjęcia i wyślijcie odpowiedź do nas na adres mailowy [email protected] do 30 lipca br.

Redakcja

Wideo przedstawiające przebieg losowania

{youtube}jV0-Ez0YSAM{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code