Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Wyróżnienie dla Fundacji “Wolność i Demokracja” w ramach IX edycji nagrody “Strażnik Pamięci”

Wyróżnienie dla Fundacji “Wolność i Demokracja” w ramach IX edycji nagrody “Strażnik Pamięci”

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala IX edycji nagrody Strażnik Pamięci.

Oprócz nagród w kategoriach “Mecenas”, “Instytucja” i “Twórca” wręczono także nagrodę specjalną oraz po dwa wyróżnienia w każdej z kategorii.

W kategorii „Mecenas” nagroda Strażnik Pamięci przypadła Poczcie Polskiej SA. Statuetkę Strażnika Pamięci 2021 w kategorii „Instytucja” otrzymało Stowarzyszenie Rodzina Piaśnicka – organizacja zrzeszająca rodziny ofiar niemieckiej zbrodni w Piaśnicy. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Fundacja “Wolność i Demokracja” za otaczanie szczególną troską miejsc związanych z historią polskiego oręża na Kresach.

„Wolność i Demokracja” od 15 lat działa na rzecz utrwalania i upamiętniania dziedzictwa polskich Kresów oraz historii narodu polskiego. Szczególną troską otacza upamiętnianie i opiekę nad miejscami związanymi z historią oręża polskiego na Kresach. Z kolei drugie wyróżnienie kapituła przyznała Fundacji „Ułani Króla Jana” za upamiętnianie tradycji kawaleryjskich Rzeczypospolitej.
Strażnika Pamięci 2021 w kategorii „Twórca” otrzymał ks. prof. Waldemar Chrostowski, autor wielu publikacji pokazujących silny związek polskiej tożsamości narodowej z chrześcijaństwem i jej zakorzenienie w tradycji biblijnej.

Na koniec gali wręczono nagrodę specjalną „Strażnik Wartości – CUSTOS VIRTUTUM” przyznawaną pod patronatem tygodnika „Do Rzeczy” przez Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Otrzymał ją Ákos Engelmayer.

Słowo Polskie za: DoRzeczy, 21 listopada 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code