Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Wyłoniliśmy zwycięzcę VII edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”

Wyłoniliśmy zwycięzcę VII edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”

7 kwietnia w gościnnie udzielonym przez firmę Pol-Tur pomieszczeniu, redakcja „Słowa Polskiego” oraz portalu WiZyt.NET przeprowadziła losowanie zwycięzcy VII edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?” Dziennikarka Ania Szłapak wytypowała osobę, która otrzyma nagrody, ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Winnicy.

Do losowania zwycięzcy lutowej edycji konkursu zakwalifikowało się tylko 7 osób. Przez problemy logistyczne oraz finansowe nie do wszystkich gazeta trafiła, a do kogo trafiła, to nie zawsze na czas. Jak zawsze najbardziej aktywnymi okazali się mieszkańcy obwodów chmielnickiego oraz winnickiego. Wśród nich i stali uczestnicy – Walentyna Czumaczenko oraz Oleg Spiwak, których przy okazji serdecznie pozdrawiamy.

W VII edycji konkursu zaproponowaliśmy, jako zadanie, rozpoznanie kościoła w Janowie, niedaleko Winnicy. Dziś ta świątynia jest w stanie prawie doszczętnej rujnacji. Za komuny dobudowano sufit, na parterze mieściła się szkoła sztuki, a na piętrze – sala do gry w koszykówkę. Dziś kościół zwrócono wiernym, ale tych ostatnich zostało nie dużo. Parafia nawet nie ma proboszcza, dojeżdża do niego ksiądz z Chmielnika…

Losowanie przeprowadzono jak zawsze, przez wymieszanie kartek w przeźroczystym kontenerze, wyciągnięcie jednej z nich i odczytano z tej kartki nazwisko zwycięzcy.  Nim został Andrzej Karaczun z miasta Chmielnicki. Gratulujemy Andrzejowi  wygranej w konkursie „Zgadnij, gdzie to jest?” i jak zawsze zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Kolejne zadanie z świeżo wydrukowanego 8 numeru gazety „Słowo Polskie” – wspaniała renesansowa brama przed pałacem słynnych polskich ziemian, która znajduje się w obwodzie chmielnickim. Trzeba odgadnąć w jakiej miejscowości znajduje się ten zabytek.

Czekamy na odpowiedzi do 30 kwietnia, życzymy wszystkich wszystkiego najlepszego, i do zobaczenia w kolejnych losowaniach.

Ania Szłapak

Wideo z losowania

{youtube}RklwJrv3a30{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code