Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Wykład na temat Giedroycia na Mohylance w Kijowie

Wykład na temat Giedroycia na Mohylance w Kijowie

Wykład w języku polskim poświęcony Jerzemu Giedroyciowi i jego słynnej doktrynie współpracy polsko-ukraińskiej został wygłoszony na Uniwersytecie Narodowym „Kijowsko-Mohylańska Akademia” przez dr hab. Zygmunta Woźniczkę, profesora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Nie ma niepodległej Polski bez niepodległej Ukrainy! Na czym polegał fenomen autora tej słynnej koncepcji?Na czym polegało nowatorstwo jego paryskiej „Kultury”? Jak polscy i ukraińscy intelektualiści skupieni wokół legendarnego Jerzego Giedroycia tworzyli nowoczesną platformę dla polsko-ukraińskiego dialogu i pojednania? Tym właśnie kwestiom poświęcony był wykład wygłoszony  na uniwersytecie „Kijowsko-Mohylańska Akademia” przez dr hab. Zygmunta Woźniczkę, profesora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Serdeczne podziękowanie Ambasadzie RP w  Kijowe, kierownikowi Referatu ds. Współpracy Naukowo-Oświatowej  Pani Emilia Jasiuk  za organizację tego interesującego wydarzenia.

W spotkaniu wzięli udział w spotkaniu studenci i wykładowcy uczelni oraz przedstawiciele środowisk naukowych.

Sergij Porowczuk, 7 października 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code