Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Wyjazd na Wilcze Góry w obwodzie żytomierskim

Wyjazd na Wilcze Góry w obwodzie żytomierskim

Klub sportowo-turystyczny „Wilcze góry” – to nowy kierunek w ruchu polonijnym, który startował 18 lutego na Wilczych Górach w okolicach wsi Zarzeczany powiatu żytomierskiego. Celem, jaki chcą osiągnąć organizatorzy, jest klubu jest organizacja aktywnego odpoczynku jego członków.
W sobotę 18 lutego kilkanaście osób wyjechało do Wilczych Gór, by poszusować na nartach. Wszystkich, kto się zgłosił na wyjazd poproszono o wybranie dyscypliny sportowej, którą chciałby uprawiać. Zaproponowano wyjazdy na nartach (w lecie – na rowerze). Organizatorzy również zaproponowali chętnym uczęszczać na zajęcia z żeńskiej samoobrony i gry w badminton.
Podczas pierwszego wyjazdu uczestnicy klubu jeździli na nartach, na sankach i na innych przedmiotach nadających się do tego. Wszyscy otrzymali masę pozytywnych emocji, przecież zjazd z Wilczych Gór – to realny ekstrem!
Świetną możliwość odczuć na smak zimowe leśne powietrze, zapoznać się bliżej z kolegami, zjeść przy okazji trochę śniegu – Polonia Żytomierszczyzny oswaja nowe kierunki aktywności społecznej. Może w następnym roku członkowie KST „Wilcze Góry” wezmą udział w Polonijnych Igrzyskach Olimpijskich?

Wiktoria Baładyńska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *