Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Wspólne kolędowaniem z zespołem „Mazury” oraz kółkiem teatralnym „Płoskirowskie dzwoneczki”

Wspólne kolędowaniem z zespołem „Mazury” oraz kółkiem teatralnym „Płoskirowskie dzwoneczki”

Zespół „Mazury” wraz z dziecięcym zespołem oraz kółkiem teatralnym „Płoskirowskie dzwoneczki” zaczynały swoje kolędowanie zgodnie z tradycjami w kościele parafialnym św. Anny na Greczanach.

W ramach spotkania zostały przedstawione Jasełka Bożonarodzeniowe, przedstawiające ważne dla każdego z chrześcijan wydarzenie – narodzenie Małego Jezusa w biednej betlejemskiej szopie.

Dzieci przedstawiły historię biednej rodziny oczekującej na przyjście Wielkiego Króla. Wśród bohaterów nie brakowało również i aniołków, pasterzy, trzech Mędrców i oczywiście Marii i Józefa z Dzieciątkiem.

W role  wcielili się uczniowie sobotnio-niedzielnej szkółki nauczania języka polskiego przy Chmielnickim Miejskim Związku Polaków, oczywiście w języku polskim. To było przepiękne przedstawienie. Podczas występu zabrzmiały  również tradycyjne polskie kolędy jak „A wczora z wieczora”, „Mędrcy świata monarchowie”, „Gdy się Chrystus rodzi”, a także współczesne oraz w języku angielskim.

Po wystawie ojciec Tadeusz, proboszcz par.pw. św. Anny , złożył wszystkim serdeczne życzenia i podziękowania za to że mimo prześladowań w czasach radzieckich zachowali swoją wiarę katolicką oraz tożsamość narodową, że pamiętają swój język ojczysty i tradycje. Następnie wszyscy artyści oraz widzowie, członkowie Chmielnickiego Miejskiego Związku Polaków, udali się do domu katechetycznego aby wspólnie podzielić się opłatkiem i napić się gorącej herbaty z przepysznymi ciasteczkami przygotowanymi przez członkinie Związku.

Bardzo cieszymy się że mimo naszych doczesnych trudności i pracy, znajdujemy czas żeby cieszyć się wspólnym biesiadowaniem w gronie przyjaciół .

Zapowiedź naszych kolędowań w obwodzie chmielnickim:

– 18 stycznia 2020 r. – Latyczów,
– 26 stycznia 2020 r. – w kościołach parafialnych m. Chmielnickiego – par. pw. św. Piotra i Pawła (Różyczna),
– 1 lutego 2020 r.- par. pw. Chrystusa Króla Wszechświata,
– 2 lutego 2020 r. – zakończenie kolędy tradycyjnie w kościele par.pw.Matki Bożej Różańcowej (Szaroweczka).

Irena Letawina, 15 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code