Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Współczesna wersja „Kopciuszka” na scenie Domu Polskiego w Barze

Współczesna wersja „Kopciuszka” na scenie Domu Polskiego w Barze

W dniu 25 września koło teatralne „Iskierka”, działające przy Domu Polskim w Barze, wystawiło współczesną, komediową wersję bajki „Kopciuszek”.

Spektakl ten został przygotowany dla rodziców dzieci uczących się w Domu Polskim. Na widowni pojawili się także goście z Polski – członkowie delegacji z miast partnerskich Baru – Kwidzyna i Rybnika.

Na tle barwnych dekoracji, w samodzielnie przygotowanych kostiumach młodzi aktorzy w sposób żywiołowy i humorystyczny odtworzyli losy współczesnej dziewczyny uwikłanej w sytuację rodzinną i uczuciową podobną do tej, którą wszyscy znamy z bajki o Kopciuszku. Dodatkową zaletą spektaklu były elementy wodewilu, czyli taniec i śpiew, umiejętnie wplecione w fabułę przedstawienia.

W rolę tytułowego Kopciuszka wcieliła się Julia Łozińska, księciem, czyli Franciszkiem Ksawerym II Nowomiejskim, był Wadim Maremucha, macocha to Julia Zborowska, wredne siostry Kopciuszka – Władysława Miedwiediewa i Sofia Słobodaniuk, zaś Józkiem, przyjacielem Franciszka dającym mu niezawodne rady w kwestii uczuć był Dmitro Miedwiediew. Przedstawienie nie mogło się obyć bez zwariowanej dobrej wróżki. Zagrała ją Wiktoria Mała. Pierwszym reżyserem przedstawienia była Dyrektor Domu Polskiego w Barze pani Małgorzata Miedwiediewa, zaś drugim reżyserem oraz narratorem – Małgorzata Michalska – czyli ja.

Po spektaklu Julia Zborowska i Wadim Maremucha – aktorzy, którzy zagrali po raz ostatni, gdyż wyjeżdżają na studia do Polski, otrzymali z rąk pani Małgorzaty Miedwiediewej pamiątkowe upominki.

Mamy nadzieję, że „Kopciuszek”, w nieco zmienionej obsadzie, jeszcze nie raz zagości na scenie Domu Polskiego W Barze.

Małgorzata Michalska, nauczyciel skierowany do pracy dydaktycznej przez ORPEG, 7 października 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *