Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » „Wspaniała wycieczka do Warszawy” – z zachwytem opisuje Natalia Buczkowska z Baru wyjazd do stolicy Polski

„Wspaniała wycieczka do Warszawy” – z zachwytem opisuje Natalia Buczkowska z Baru wyjazd do stolicy Polski

Latem dużo małych Podolaków ma możliwość wyjechać na obozy i kolonie do Polski. Już stało się dobrą tradycją, że polskie fundacje, samorządy i karitasy organizują pobyt większych czy mniejszych grup dzieci w różnych polskich miastach i miasteczkach.
Proponujemy państwu relację z wycieczki do Warszawy pani Natalii Buczkowskiej – opiekunki grupy dzieci z podolskiego miasta Baru. Pani Natalia oraz pięcioro dzieci w składzie grupy z obwodu winnickiego spędzili 10 dni w Warszawie na warsztatach historycznych, wycieczkach stolicznym miastem oraz grach terenowych:
– „Wycieczka do Warszawy była po prostu cudowna. To był aktywny i ciekawy odpoczynek, który pomógł bliżej poznać jedną z najładniejszych stolic w Europie” – opowiada pani Natalia. 
„Mieszkańcy Warszawy bardzo kochają swoje miasto i mogą godzinami opowiadać o wybitnych Warszawiakach oraz historycznych miejscach, związanych ze stolicą. Oni cieszą się, gdy widzą zachwyt w oczach turystów. Nasza grupa zwiedziła dużo ciekawych miejsc w Warszawie: Stare Miasto, Zamek Królewski, Barbakan, Centrum Kopernika, ZOO, słynne Łazienki. Także jeździliśmy do Pułtuska, gdzie też zwiedziliśmy zamek, pływaliśmy na gondolach, oraz uprawialiśmy łucznictwo.
Zapamiętaliśmy także shopping w Warszawie, wielki wybór towarów, przystępne ceny oraz częste zniżki”.
Wielu z państwa też miało szczęście spędzić kilka dni czy tygodni w Polsce na zaproszenie polskiej strony. Prosimy opisać w komentarzach swoje wrażenia od pobytu w kraju przodków, co najbardziej spodobało się i czy chcielibyście w przyszłości powtórzyć to doświadczenie.

 

Zdjęcia udostępniła Natalia Buczkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *