Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » „Wspaniała ukraińska czekolada” według pani Clinton przyda się i w Europie

„Wspaniała ukraińska czekolada” według pani Clinton przyda się i w Europie

Zdjęcie pobrano z http://prosport-ru.tsn.uaByła sekretarz stanu Hillary Clinton na znak poparcia Ukrainy w wojnie handlowej z Rosją powiedziała, że ukraińska produkcja, łącznie ze „wspaniałą czekoladą” może być eksportowana nie tylko na rynek wschodniego sąsiada ale także i do innych krajów Europy i świata.

– Nasze państwo (USA) nie ma prawa głosu w UE ale mamy nadzieję i witamy eurointegrację Ukrainy – powiedziała ona 20 września na konferencji w Jałcie.

Największe zadowolenie z wypowiedzianych przez pani Clinton słów, wśród obecnych na sali odczuł chyba Piotr Poroszenko, właściciel „Roszena”, który nawet pomachał  byłej pani sekretarz ręką.

– Ukraina jest teraz na rozdrożu i ma uchwalić szereg bardzo poważnych dla swojej przyszłości decyzji – albo wstanie na drogę integracji do struktur europejskich albo pasywnie utraci szansę i inne siły doprowadzą do innego rozwiązania – dodała Hillary Clinton.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code