Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Woluntariuszki Fundacji „Serce od Serca” z Podola odwiedziły Krynicę-Zdrój

Woluntariuszki Fundacji „Serce od Serca” z Podola odwiedziły Krynicę-Zdrój

Zdjęcie udostępnione przez FMNa zaproszenie Fundacji „Serce do Serca” najlepsze wolontariuszki Chmielnicczyzny spakowały swoje walizy, nie zapominając o książkach, zaopatrzyły się w kanapki i wyruszyły do pięknego polskiego miasteczka Krynica-Zdrój.

We Lwowie podolanki spotkały się z kolegami – wolontariuszami ze wszystkich regionów Ukrainy, i się okazało, że podróż do Polski – to nie tylko kilkudniowy wypoczynek, lecz także korzystne i potrzebne spotkanie dla przedstawicieli Ukraińskiej Fundacji Charytatywnej „Serce do Serca”, która co roku organizuje akcje na rzecz chorych dzieci.

Gdy nadchodził wieczór wszyscy uczestnicy wyjazdu do Krynicy zbierali się na specjalnym spotkaniu, w trakcie którego każdy mógł wyrazić własną opinię, poskarżyć się albo po prostu podzielić się wrażeniami od tegorocznej akcji charytatywnej. Podolanki, jako członkinie klubu prasowego „Młody dziennikarz”, od pięciu lat biorą udział w podobnych przedsięwzięciach. Ponadto w trakcie spotkań omawiano także różne kwestie, dotyczące organizowania, reklamy oraz przeprowadzenia festiwalu „Przystanek Woodstock-2014”, udział w którym będzie podziękowaniem dla wolontariuszy za ich pracę. Najlepsi i najaktywniejsi z nich będą mogli pojechać na imprezę do Polski całkowicie za darmo.

W ramach wycieczki  na Podkarpacie wolontariusze odwiedzili zabytkowy Kraków, gdzie w tych dniach odbywała się podobna akcja charytatywna, organizowana przez polskich kolegów, która kiedyś i zainspirowała powstanie „Serce do Serca”. Polacy do dziś pomagają tej fundacji na Ukrainie.

Na Podolankach zrobiło wrażenie to, że prawie każdy Polak uważa za swój obowiązek dołączyć się do akcji charytatywnej. Na Ukrainie, niestety, takiej świadomości w kwestii pomagania innym na razie nie ma. Inne realia i poziom życia… Ale woluntariuszki z Chmielnicczyzny mają nadzieję, że wkrótce sytuacja się zmieni i dużo więcej Ukraińców będzie chciało pomóc chorym dzieciom.

Podróż do Krynicy-Zdrój pozostawiła wiele niezapomnianych wrażeń i emocji. Goście z Kresów poznali dużo nowych i ciekawych znajomych, z którymi w przyjaznej atmosferze prowadzili długie biesiady, zwiedzali różne atrakcje, zjeżdżali na nartach oraz korzystając z okazji oddychali świeżym powietrzem w polskich górach.

Woluntariusze „Serca od Serca” zapraszają każdego mieszkańca Podola ,by dołączyli do Ukraińskiej Fundacji Charytatywnej „Serce do Serca”, aby dzieci z wadami słuchu mogły usłyszeć świat!

Anastazja Ołeksiuk, klub prasowy „Młody dziennikarz”, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code