Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Władze obwodu odeskiego wzmacniają współpracę z Podkarpaciem

Władze obwodu odeskiego wzmacniają współpracę z Podkarpaciem

Rozwój regionalny, współpraca w dziedzinie kultury, turystyki i rolnictwa, a także wymiana doświadczeń w zakresie reformy administracyjnej to tematy, które zostały poruszone podczas spotkania delegacji Województwa Podkarpackiego, na czele z wicemarszałek Ewą Draus z Przewodniczącym Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Spotkanie miało miejsce w Odessie. Gości z Polski przywitał przewodniczący Odeskiej Administracji Obwodowej Sergij Hrynewetskyi. W rozmowie uczestniczyła także konsul generalny RP w Odessie Katarzyna Sołek.
Szef władz obwodowych przedstawił polskiej delegacji najważniejsze atuty gospodarcze obwodu odeskiego oraz priorytety rozwoju w ramach programów “Wielkie budownictwo” i “Wielka renowacja”.

Region odeski chce maksymalnie efektywnie wykorzystywać swój potencjał tranzytowy. Planujemy budowę nowych mostów przez Dniestr oraz rzekę Dunaj, wznowienie ruchu lotniczego na południu region – mówił Hrynewetskyj.

Ewa Draus zaznaczyła, że Odesa to prawdziwe miasto europejskie i zaproponowała kontynuowanie współpracy w dziedzinie spotkań bilateralnych i opracowania wspólnego planu zachowania pamiątek historii, ochrony środowiska i rozwoju infrastruktury.

Słowo Polskie za: KG RP w Odessie, 3 października 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code