Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Władze Lwowa koordynują działania w zakresie obrony cywilnej ze środowiskiem religijnym

Władze Lwowa koordynują działania w zakresie obrony cywilnej ze środowiskiem religijnym

Fot. kmc

Władze miasta Lwowa współpracują ze środowiskiem religijnym miasta w celu koordynacji działań na wypadek rosyjskiej agresji . W poniedziałek 14 lutego odbyło się wspólne spotkanie Rady Miejskiej i mera miasta Andrzeja Sadowego z Rada Biskupów Lwowa.

Podczas spotkania omówiono kwestie praktycznego współdziałania z kościołami na poziomie miasta: kościoły możliwości przyjęcia opieki nad osobami, w tym na terenie świątyń; możliwości wykorzystania piwnic kościołów jako schronienia; prowadzenie szkoleń dla duchowieństwa w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej, informuje strona Lwowskiej Rady Miejskiej.

Kościół Rzymskokatolicki reprezentował kanclerz Kurii Archidiecezji Lwowskiej O. Władysław Grymski.

„Musimy być przygotowani na każdy rozwój wydarzeń. Lwów musi pozostać bezpiecznym miastem, a do tego potrzebna jest wszechstronna pomoc Kościoła: zarówno modlitwą, jak i zasobami” – podkreślił mer Andrzej Sadowski.
Inicjatywa władz miasta została ze zrozumieniem przyjęta przez biskupów.

„Biorąc pod uwagę obecne wydarzenia wszyscy muszą być zjednoczeni w myślach i czynach, aby zatrzymać ducha wojny. Mamy walczyć o wolność na różnych frontach ” – powiedział metropolita lwowski i Sokalski PZU Dymitr (Rudiuk).

Biskupi oświadczyli, że w razie potrzeby są gotowi przyjmować ludzi w świątyniach i kryjówkach. Zwrócili tez uwagę   na znaczenie nadziei i spokoju w społeczności oraz niedopuszczalność rozprzestrzeniania się panicznych nastrojów.

Lidia Baranowska, Fot.: Irena Sereda, 21 lutego 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *