Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Wkrótce na Podkarpaciu powstanie klinika św. Łukasza

Wkrótce na Podkarpaciu powstanie klinika św. Łukasza

Fot. http://news.ugcc.ua

Impulsem do jej budowy stał się dynamiczny rozwój i wzrost liczby pacjentów już działającego leczniczo-diagnostycznego centrum św. Łukasza.

Greckokatolicka Klinika  w dawnym Stanisławowie stanie się pierwszym szpitalem kościelnym na Ukrainie. Na dzień dzisiejszy zakończono już wszystkie prace budowlane, wykonano hydroizolację, ocieplono taras. Teraz na budowie wykonywane są prace tynkarskie, trwa układanie instalacji elektrycznych. Ponadto, już podpisano umowę na zakup przezroczystych konstrukcji okiennych i fasadowych. Dodajmy, że przyszła klinika będzie 6 piętrowa i  świadczyć będzie szeroki profil usług medycznych. W nowym budynku powstanie laboratorium krwi, tomografia rezonansu magnetycznego, tomografia komputerowa, RTG, gabinety lekarzy-konsultantów w różnych dziedzinach medecyny, 2 sale operacyjne i 25 izb dla szpitalnego i pooperacyjnego leczenia.

Chociaż zostaje jeszcze dość dużo pracy, jednak budowa pełnowartościowej kliniki św.Łukasza zbliża się do końca. Dziś, zgodnie z planem, wykonano około 45 proc. wszystkich prac, do końca 2018 roku planuje się zakończenie prac budowlanych (stanu „surowego”), więc w roku 2019 rozpoczną się już prace wykończeniowe.

Lidia Baranowska na podstawie informacji uggc.if.ua, 15.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code