Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Wizyta Andrzeja Dudy na Ukrainie rozpocznie się z upamiętnienia Polaków w Bykowni

Wizyta Andrzeja Dudy na Ukrainie rozpocznie się z upamiętnienia Polaków w Bykowni

11 października prezydent Andrzej Duda rozpocznie trzydniową wizytę na Ukrainie.  W ramach wizyty szef państwa polskiego omówi ze swoim odpowiednikiem pytania związane z bezpieczeństwem w regionie, kwestie historyczne i gospodarcze.

Prezydentowi będzie towarzyszył prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Prezydent postawi pierwsze kroki na Ukrainie na cmentarzu w Bykowni i tam upamiętni polskie ofiary sowieckich zbrodni NKWD. Będzie to dla Prezydenta bardzo symboliczny i ważny początek tej wizyty ” – zaznaczył minister Krzysztof Szczerski.

Prezydent RP odwiedzi także Odessę. Tam PGNiG podpisze porozumienie, które otworzy mu drogę do udziału w prywatyzacji sektora energetycznego i gazowego na Ukrainie. Drugą umowę podpiszą porty w Odessie i Gdańsku. W polskiej delegacji zasiądzie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W Kijowie Prezydent Andrzej Duda odsłoni pomnik bohaterki Solidarności Anny Walentynowicz. Prezydenci Polski i Ukrainy złożą również wieniec pod tablicą pamiątkową Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Sergij Porowczuk, 11 października 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *