Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Wiza Szoppingowa – innowacja KG RP w Winnicy

Wiza Szoppingowa – innowacja KG RP w Winnicy

Zdjęcie pobrano z www.forbes.pl Obywatele Ukrainy, zameldowani na terenie obwodu czerniowieckiego, winnickiego, chmielnickiego i żytomierskiego mogą teraz ubiegać się o wydanie wizy w celu turystyki shoppingowej.

Pierwsza taka wiza będzie wizą krótkoterminową dla jednego przekroczenia granicy z Rzeczpospolitą Polską z terminem ważności 7 dni.
W celu otrzymania takiej wizy należy złożyć do konsulatu generalnego RP albo punktu przyjmowania wniosków wizowych, oprócz wniosku, zdjęcia i paszportu, prośbę o wystawienie wizy w celu realizacji turystyki shoppingowej, formularz której wydawany jest nieodpłatnie w konsulacie lub punkcie VFS. Można również wydrukować formularz ze strony oficjalnej KG RP, korzystając z zakładki Wnioski Wizowe.

Następnie można będzie ubiegać się o wizę wielokrotną z terminem ważności do roku czasu. Ubiegać się o wizę wielokrotną w ramach zasad, dotyczących turystyki szoppingowej w Polsce można na podstawie oryginału imiennej faktury, potwierdzającej dokonanie zakupów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w okresie ważności poprzedniej wizy.

Dokumenty są przyjmowane w Konsulacie generalnym RP w Winnicy po rejestracji wniosku wizowego w systemie e-konsulat lub w punktach przyjmowania wniosków wizowych do Polski w Żytomierzu, Winnicy, Chmielnickim albo też w Czerniowcach.

Na podstawie informacji KG RP w Winnicy, opracowanie Irena Rudnicka, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code