Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Winniczanka Jadwiga Kowalska została zwyciężczynią XIX edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”

Winniczanka Jadwiga Kowalska została zwyciężczynią XIX edycji konkursu „Zgadnij, gdzie to jest?”

Konkurs krajoznawczy „Zgadnij, gdzie to jest?”, organizowany od prawie dwóch lat przez redakcję gazety „Słowo Polskie” i Konsulat Generalny RP w Winnicy cieszy się wielką popularnością wśród Polaków Podola i Żytomierszczyzny. Zdjęcia kościołów, polskich zamków i rezydencji, zamieszczanych na ostatniej stronie czasopisma są tak nietypowe dla szarej postkomunistycznej Ukrainy, że czasami trudno uwierzyć, że znajdują się one całkiem blisko nas – w promieniu 5-150 kilometrów.

Celem konkursu jest przypominanie rodakom z kraju i na Kresach o opiece nad polskim dziedzictwem historycznym, które przez brak uwagi ukraińskich władz niszczeje i zmienia się w gruzy.

Na początku kwietnia dziennikarze „Słowa Polskiego” przeprowadzili kolejne XIX losowanie zwycięzcy w konkursie „Zgadnij, gdzie to jest?” Poprawną odpowiedź udzieliło kilkanaście osób, wśród nich wyłoniono jedną, która  dostanie atrakcyjne nagrody ufundowane przez KG RP w Winnicy oraz Urząd Miasta Siemianowice Śląskie. Tą osobą tym razem została Jadwiga Kowalska z Winnicy. Ona poprawnie wskazała miejscowość Tulczyn, w której mieści się były kościół dominikanów (dziś prawosławna cerkiew)  i wysłała odpowiedź tradycyjną pocztą na redakcyjną skrzynkę pocztową.

Gratulujemy serdecznie Pani Jadwidze wygranej w konkursie i zapraszamy czytelników gazety i portalu do dalszego uczestnictwa w naszej zabawie. W XX numerze „Słowa Polskiego” udajemy się na zachodnie Podole, gdzie mieści się przepiękna forteca, sięgająca korzeniami XVI wieku nad rzeką Słuczą…

Ania Szłapak, Mikołaj Bachur, zdjęcia Anatol Fedoryszyn, bwp 

 

 

Nagranie losowania na Youtube

{youtube}GaaXFO9jqUE{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code