Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Winniczanie na VII Europejskim Forum Gospodarczym w Łodzi

Winniczanie na VII Europejskim Forum Gospodarczym w Łodzi

Przewodniczący winnickiej Rady Obwodowej Serhij Swytko oraz wojewoda łódzki wymieniają się upominkami. Źródło - vinrada.gov.uaWinnicka delegacja na czele z przewodniczącym Rady Obwodowej Serhijem Swytkiem oraz Administracji Obwodowej Anatolijem Olijnykiem wzięła udział w VII Europejskim Forum Gospodarczym, które odbywało się w Łodzi w dniach 13-16 października.

Serhij Swytko spotkał się także z wojewodą łódzkim Jolantą Chełmińską by omówić kontynuowanie współpracy nawiązanej jeszcze w 2007 roku pomiędzy obwodem winnickim a województwem łódzkim.

Tegoroczne łódzkie forum gospodarcze zostało poświęcone 10. rocznicy członkostwa Polski w UE i odbywało się w ramach Europejskiego tygodnia demokracji lokalnej. Najważniejsze tematy, poruszane w ramach spotkań na Forum to – energia odnawialna, przemysł lekki, handel, technologie informacyjne, medycyna, kosmetyka, rolnictwo i inne. Podolscy biznesmeni przywieźli do Łodzi gotowe projekty inwestycyjne, przedstawili własne możliwości produkcyjne oraz zawarli szereg ważnych umów gospodarczych.

14 października przewodniczący winnickiej Rady Obwodowej Serhij Swytko na spotkaniu z wojewodą łódzkim podziękował w jej obliczu całemu narodowi polskiemu za wsparcie, udzielone Ukrainie podczas Majdanu oraz wojny z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy. Podkreślił, że Winniczyzna jest zainteresowana przejęciem polskiego doświadczenia w dziedzinie przetwarzania odpadów i rozwoju energooszczędnych technologii. Jolanta Chełmińska zadeklarowała chęć dalszej współpracy w realizacji wspólnych projektów w dziedzinie edukacji, kultury i reformy samorządowej.

Serhij Swytko zaprosił wojewodzinę łódzką z oficjalną wizytą do obwodu winnickiego.

W ramach wyjazdu do Polski winnicka delegacja odwiedziła łódzki Technopark, przedsiębiorstwo „Centrum Energii Wiatrowej” oraz ciepłownię „Dalkia Polska”, które wywołały duże zainteresowanie u przedsiębiorców z Podola.

Na podstawie informacji vinrada.gov.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code