Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Winnicki wywiad z zespołem „Bene”

Winnicki wywiad z zespołem „Bene”

Wśród mnóstwa wydarzeń w życiu Polonii Podola, które miały miejsce w maju, nie mógł zostać niezauważony przyjazd bardzo popularnego zespołu w Polsce, noszącego kameralno-włoską nazwę „Bene”. Dziś zespół jest najbardziej rozpoznawalny ze swojego hitu do mistrzostw EURO-2012 „EURO ZABAWA!”, często goszczącym na RMFie, Radio Zet i innych popularnych stacjach radiowych w Polsce.

Od 18 maja do Niedzieli 20 maja goście z Polski brali udział we wszystkich imprezach, których w tym okresie odbywało się całe mnóstwo w Winnicy, śpiewając i przekazując dobry humor wszystkim, z którymi mieli możliwość zapoznać się. Wykonali oprawę muzyczną turnieju mini EURO-2012, grali na Dniach Europy, uroczystej mszy w kościele Kapucynów i Akademii Polskiej Sobotnio-Niedzielnej Szkoły Jana Glińczewskiego.

Podczas pobytu w Winnicy uczestnicy zespołu Bene poznali dużo ciekawych ludzi, poczuli się swojsko w kresowych klimatach Podola i znaleźli w przerwie turnieju Mini Euro-2012 czas na krótki wywiad dla portalu WIZYT.NET. Większość odpowiedzi na pytania udzielił żywiołowy Christophoro, chociaż inni też mu pomagali, dodając dużo ciekawych faktów i wspomnień:

Red.: Jak taki słynny polski zespół znalazł się w Winnicy?

Bene.: Przyjechaliśmy na zaproszenie waszego konsula Krzysztofa Świderka, by wziąć udział w wyżej wymienionych uroczystościach. Ale nie tylko prze to. Mamy sentyment do ziem kresowych.

Red.: A to ciekawe. Na czym polega ten sentyment?

Bene.: To bardzo proste. Połowa naszego zespołu jest związana z Kresami więziami rodzinnymi. Kołomyja, Lityń – tutaj mieszkali nasi przodkowie. Oni z rozrzewnieniem wspominali i miejscach gdzie spędzili najlepsze lata swego życia…

Red.: No właśnie. A czy to wasze pierwszy przyjazd na Ukrainę?

Bene.: Wcale nie. Już wiele raz byliśmy na Ukrainie. Zawsze chętnie tutaj przyjeżdżamy, bo możemy liczyć na ciepłe przyjęcie i zainteresowanie naszą twórczością.

Red.: No to pogadamy teraz właśnie o waszej twórczości. Jeszcze miesiąc temu na antenie RMFu wpadła nam w ucho piosenka o „ukraińskich dziewczynach”. Ona brzmiała i w liście przebojów, i w innych programach. Dziś po waszym występie będziemy kojarzyć tą piosenkę z zespołem Bene. Co możecie powiedzieć o Euro-2012?

Bene.: Fajnie, że i tutaj słuchacie naszej muzyki i polskich stacji radiowych. Internet czyni cuda. A jak w hotelu „Podole” można posłuchać RMF(śmiech) ? Tak na serio, cieszymy się, że mistrzostwa Europy z piłki nożnej odbędą się właśnie na Ukrainie i w Polsce. Nasz przyjazd na ukraińskie Podole właśnie o tym świadczy.

Red.: To dziękujemy wam bardzo za rozmowę, zapraszamy jeszcze na nasze ziemi kresowe i życzymy wam napisania jeszcze dużej ilości popularnych hitów!

Zdjęcia z pobytu Bene w Winnicy:

{morfeo 136}

oraz wideo…

{vimeo}42445488{/vimeo}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code