Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Winnicka Rada Miasta podpisała memorandum o współpracy z sześcioma wiodącymi uczelniami Winnicy

Winnicka Rada Miasta podpisała memorandum o współpracy z sześcioma wiodącymi uczelniami Winnicy

Przedstawiciele samorządu winnickiego, uczelni oraz goście z Kielc. Fot. RM Winnicy

Celem podpisania memorandum jest rozwój miejskiego Parku Innowacyjno-Technologicznego „Crystal”. Jest to pierwszy przykład podobnego projektu na Ukrainie.

Wszelakie wsparcie i praktyczne porady winniczanie otrzymali od partnerów z Kieleckiego Parku Technologicznego. Podsumowano wyniki wspólnej pracy w ramach projektu Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w sprawie budowy efektywnego ekosystemu przyszłego parku technologicznego.

Winnicki Park Innowacyjno-Technologiczny powinien zostać przestrzenią aktywności gospodarczej. Celem jest przyciągnięcie przedsiębiorców, inwestorów, twórców startupów, a także stworzenie warunków dla młodzieży, która będzie mogła zrealizować tu swoje talenty i pomysły. Obecnie to jest szczególnie ważne z punktu widzenia kwestii migracji pracowników i jakościowych miejsc pracy.

Do realizacji projektu planują się zabrać w przyszłym roku. Właśnie z tego powodu zaangażowanie naukowców i społeczności uniwersyteckiej miasta ma przyczynić się do postępu.

Lidia Baranowska za: RM Winnicy, 18 grudnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code