Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Winnicka parafia Matki Bożej Anielskiej świętuje stulecie swojej najstarszej parafianki!

Winnicka parafia Matki Bożej Anielskiej świętuje stulecie swojej najstarszej parafianki!

Na zdjęciu: o. Konstanty z Anielą i jej córką Stanisławą

W okresie kiedy wszyscy mówią o epidemii koronawirusa trafiają się także dobre wiadomości.

Jedną z takich wiadomości jest to, że wierni kościoła Matki Bożej Anielskiej (kapucynów) oraz gwardian o. Konstanty Morozow serdecznie pozdraiają parafiankę Anielę Rychlecką z okazji jubileuszu 100-lecia!

Pani Aniela urodziła się 15 marca 1920 roku w miejscowości Poryk rejonu chmielnickiego obwodu winnickiego. Do 4 klasy uczyła się w polskiej szkole, lecz później placówka została zamknięta przez bolszewików. Zaczęło się ciężkie dorosłe życie. W rodzinie było czworo dzieci: trzech braci i siostra.

Później Aniela czynnie uczestniczyła w II wojnie światowej: pomagała partyzantom, kopała okopy, pracowała jak mogła i gdzie potrzebne były ręce do pracy. Przetrwała głód w latach 1933 i 1947.

Po wojnie Aniela Rychlecka pracowała w kołchozie jako dojarka i brygadierka polowa. Wychowała córkę Stanisławę, do której w 2005 roku przeprowadziła się do Winnicy w wieku 85 lat. Obecnie Pani Aniela mieszka w Winnicy przy ul. Ratusznej.

100 lat! Niech żyje nam!

Słowo Polskie za: Parafia MB Anielskiej w Winnicy, 18 marca 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code