Jesteś tutaj: Home » Inne » Winnica zacieśnia współpracę ze stolicą Dolnego Śląska

Winnica zacieśnia współpracę ze stolicą Dolnego Śląska

We Wrocławiu podpisano Porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Miasta Winnicy a Wrocławskim Parkiem Przemysłowym.

„W przyszłości tak ścisła współpraca z polskimi kolegami pomoże nam zrealizować nasz potencjał i przyspieszyć naszą akcesję do UE!” – napisał na swoim profilu w sieci Facebook Andrij Oczeretnyj, zastępca mera Winnicy.
Umowa przewiduje wymianę doświadczeń w zakresie przedsiębiorczości, innowacji i inwestycji oraz wzajemne doradztwo w procesie tworzenia, zarządzania i rozwoju parków przemysłowych.

Dzień wcześniej winnicka delegacja odwiedziła Wrocławski Park Przemysłowy, gdzie realizowane są projekty ściśle związane nie tylko z przemysłem, ale także z biznesem i nauką. W skład kompleksu wchodzą pomieszczenia biurowe, hale produkcyjno-magazynowe oraz budynki laboratoryjne na powierzchni 163 hektarów.

Obecnie jest on największym ośrodkiem przemysłowym w Polsce pod względem liczby działających na nim firm: ponad 260 podmiotów z prawie 60 różnych branż. Zatrudnionych jest tu 11 tys. osób. Kluczowe i najbardziej rozwinięte z nich to budownictwo, elektrotechnika, elektronika, informatyka, konstrukcje spawane, metalurgia, obróbka metali, obróbka skrawaniem, transport i spedycja.

Polskie firmy takie jak Archimedes, Dozamel, Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych i Donako, a także oddziały międzynarodowych koncernów, np. General Electric, Bombardier Transport , DeLaval, Fortaco. Na terenie WPP również funkcjonują trzy wyższe uczelnie.

„WPP nie tylko zapewnia przestrzeń do rozwoju biznesu, ale także tworzy społeczność przedsiębiorców. Ważne jest, aby Winnica dążyła do tego samego celu. Na bazie naszych terenów przemysłowych stwarzamy warunki do realizacji projektów biznesowych , tak aby mieszkańcy Winnicy mieli możliwość otrzymania godziwego wynagrodzenia. Aktywnie przyciągamy również przesiedlone firmy do naszej społeczności, które wyraziły chęć życia i pracy w Winnicy” – reasumował Oczeretnyj.

Słowo Polskie za: Andrij Oczeretnyj na FB, 10 lutego 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code