Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Winnica – pierwsze miasto, w którym Dmytro Antoniuk prezentował swoją nową książkę o klasztorach rzymskokatolickich na Ukrainie

Winnica – pierwsze miasto, w którym Dmytro Antoniuk prezentował swoją nową książkę o klasztorach rzymskokatolickich na Ukrainie

26 maja w Winnickiej bibliotece imienia Timiriaziewa odbyła się prezentacja najnowszej książki ukraińskiego podróżnika i pisarza Dmytra Antoniuka pod tytułem „Klasztory rzymskokatolickie na Ukrainie”.

Na spotkanie z nim do biblioteki przybyło blisko 40 osób, w tym – Konsul Generalny RP w Winnicy Damiań Ciarciński w towarzystwie dwóch innych polskich dyplomatów, miejscowi historycy, pracownicy muzeów oraz prezesi polskich organizacji lokalnych.

Autor książki opowiedział, dlaczego właśnie klasztory katolickie znalazły się w kręgu jego zainteresowań, o tym, że prace nad książką trwały z przerwami od 2005 roku.
Dmytro Antoniuk z Winnicy rozpoczął prezentację swojej nowej książki z krótkiego opisu aktualnego stanu popolskich zabytków na Ukrainie. Skupił się na pamiątkach z XVII-XVIII wieku oraz na aktualnym ich wykorzystaniu na różne cele.

Pod koniec prezentacji osoby zainteresowane mogły otrzymać książkę z własnoręcznym podpisem autora.

W przyszłości autor planuje wydać książkę o klasztorach rzymskokatolickich na Ukrainie w języku polskim.

Redakcja, 28 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code