Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Winnica otwiera się na muzykę Chopina

Winnica otwiera się na muzykę Chopina

Niezapomniana impreza, poświęcona życiu i twórczości słynnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina odbyła się 18 lutego w Winnickiej Szkole Muzycznej Nr 1.

Spotkanie, który zaszczycił swoją obecnością konsul KG RP w Winicy Przemysław Szymański, zostało organizowane przez Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” w partnerstwie z Małopolską Polsko-Ukraińsko-Słowacką Fundacją „Braterstwo”.

W pierwszej części imprezy zebrani na sali szkoły widzowie mogli obejrzeć krótki film o losach polskiego patrioty, który w wieku 20 lat, tuż przed powstaniem listopadowym musiał opuścić Ojczyznę, ale sercem pozostał wierny jej do końca życia.

Następnie młodzież szkolna i studencka w języku polskim i ukraińskim recytowała wiersze, poświęcone Chopinowi i wykonywała na fortepianie najbardziej rozpoznawalne walce, mazurki i nokturny „sercem Polaka i talentem świata Obywatela” – tak zatytułowano uroczystość, która odbyła się w ramach szerszego przedsięwzięcia pt. „Muzyka łączy”.

Kilkanaście utworów wykonanych na bardzo wysokim poziomie artystycznym publiczność witała oklaskami i okrzykami „Brawo”. Pierwsza na tak wysokim poziomie impreza chopinowska w Winnicy zgromadziła ponad 100 osób, przeważnie ludzi sztuki oraz miejscowych Polaków.

Słowo Polskie, zdjęcia: Sergiusz Olijnyk, 19.02.17 r.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code