Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Wierzyć nie wstyd, wstyd nie wierzyć

Wierzyć nie wstyd, wstyd nie wierzyć

Właśnie pod takim hasłem odbyły się XXI Diecezjalne Dni Młodzieży w Żytomierzu. Nie zważając na niesprzyjające warunki pogodowe, na spotkanie do Katedry św. Zofii przybyło ponad 640 młodych katolików z różnych zakątków regionu.

W Rok Wiary organizatorzy nie przypadkowo wybrali wyraz  „Wierzyć nie wstyd, wstyd nie wierzyć!” za hasło DDM,  wzięte z Listu do Rzymian (10,11) – Każdy, kto w Niego wierzy, nie będzie zawstydzony.

Otwarcie Diecezjalnych Dni Młodzieży odbyło się w kościele katedralnym św. Zofii, gdzie tak samo jak i 21 rok temu, biskup Jan Purwiński przywitał wszystkich uczestników i ogłosił XXI DDM otwartym. Przypomnimy, że biskup Jan zapoczątkował tą imprezę w diecezji żytomiersko-kijowskiej od razu po tym, jak wyświęcono go na biskupa.

Ze względu na nagły atak zimy pod koniec marca, Drogę Krzyżową zdecydowano przeprowadzić w środku świątyni. I w ogóle, tegoroczne spotkanie koncentrowało się głównie w katedrze, bowiem ojcowie bernardyni w kościele seminaryjnym robią remont.  W katedrze odbyła się i Droga Krzyżowa, i nawet obiad dla uczestników a także wyświetlenie filmu o tematyce chrześcijańskiej. Tak się stało, bo występ młodzieżowej grupy „Ichtis” z Fastowa został odwołany przez zablokowane drogi dojazdowe.

– Nasze Dni Młodzieży mają najgłębszą tradycję na Ukrainie. W niektórych latach w nich uczestniczyło ponad 2000 osób. Ale, biorąc do uwagi warunki pogodowe, cieszymy się bardzo że 640 młodych katolików jednak dotarli do Żytomierza i uczestniczyli w spotkaniu – ks. Jarosław Giżycki

Alina Zielińska

Zdjęcia z XXI Diecezjalnych Dni Młodzieży

{morfeo 289}

oraz wideo

{youtube}_FGHudz5Qjs{/youtube}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *