Jesteś tutaj: Home » Inne » Wiemy więcej o pilocie, który po zestrzeleniu 5 Shahedów i dwóch rakiet katapultował się pod Winnicą z płonącego MiGa

Wiemy więcej o pilocie, który po zestrzeleniu 5 Shahedów i dwóch rakiet katapultował się pod Winnicą z płonącego MiGa

Fot. fb Wiaczesław Sokołowyj

Zdjęcie bohatera o imieniu Wadym opublikował nya swojej stronie szef Winnickiej Rada Obwodowej Wiaczesław Sokołowyj.

„To nasz pilot Sił Zbrojnych Ukrainy, który broniąc nieba nad Winnicą zestrzelił 5 irańskich drobnów i dwie rakiety!” – napisał przewodniczący Rady Obwodowej Wiaczesław

Zdjęcie adyma (po prawej) zrobione już po akcji katapultowania się z samolotu. Fot. fb

Sokołowyj.
Pilot Sił Powietrznych, który 12 października zestrzelił pięć dronów kamikaze Shahed-136, nazywa się Wadym. Po sukcesywnym zestrzeleniu wrogich obiektów powietrznych pilot wyprowadził płonący wskutek zderzenia z resztkami jednego z dronów myśliwiec MiG 29 z Winnicy i pomyślnie katapultował się poza granicami miasta.

Nieprzewidziana sytuacja stała się mniej więcej o 21:25 czasu lokalnego. Wcześniej winniczanie mogli śledzić i słuchać huk samolotów i dronów kierujących się na wyznaczone przez rosyjskich okupantów cele. To wydarzyło się w dniach kiedy Rosjanie wystrzelili blisko 100 rakiet w obiekty cywilnej infrastruktury, doprowadzając do przerw w dostawach prądu i strat w ludziach. Pilot odniósł lekkie obrażenia i jest na leczeniu w szpitalu wojskowym.

Dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy generał Mykoła Oleschuk zainicjował nadanie pilotowi tytułu Bohatera Ukrainy.

Słowo Polskie, fot. Wiaczesław Sokołowyj, 16 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code