Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Wielkanocny okres w ramach programu szkolnego w Sławucie

Wielkanocny okres w ramach programu szkolnego w Sławucie

Największa radość zaczyna się zawsze od rzeczy małych. W roku bieżącym kulminacją liturgiczną, oraz tą największą radością dla nas, mieszkańców Sławuty polskiego pochodzenia, była radość świętowania Wielkanocy.

Niezwyczajny czas, który przeżywamy nie tylko z pomocą rozmaitej kościelnej i domowej obrzędowości, a przede wszystkim duchowo. A pomaga w tym usłyszane, albo przeczytane przez nas samych, Słowo Boże. Ono przedstawia w tym okresie całą historię Zbawienia ludzi, historię Męki i Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Radosną atmosferę niosą różne przygotowania świąteczne, szczególnie przez dzieci. Bo to one są wielką nadzieją i przewodnikami kultury chrześcijańskiej w przyszłości. W Sławucie, w Ogólnokształcącej Szkole nr 4 w uzgodnieniu z dyrektorem placówki – Ireny Janisewycz – odbył się świąteczny „workshop”, prowadzony przez nauczyciela języka polskiego, Oksanę Kyryczenko.

Wielkanocne nastroje, uśmiech, otwartość i prawdziwe zainteresowanie  pośród dzieci 5-8 klas w przygotowaniu samodzielnych wielkanocnych obrazków , spowodowało powstanie bardzo ciekawych i różnorodnych prac.

Każdy spróbował trochę zmienić kształt codziennego myślenia i zrobić tym razem coś nieszablonowego.

Chęć do dziecięcej twórczości wzmogły skromne prezenty od Polskiego Kulturalno-Oświatowego Stowarzyszenia im. Romana Damiana Sanguszko,  przekazane przez prywatnych partnerów Stowarzyszenia z Polski.

Celem wspólnego projektu było wielkie pragnienie , aby w tak wielkim i świątecznym okresie w sercach dzieci i dorosłych zaiskrzyło radośnie brzmiące Alleluja.

Wiktoria Pachomowa, Polskie Kulturalno-Oświatowe Stowarzyszenie im.Romana Damiana Sanguszko, 14.04.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code