Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Wielkanocne nowości od redakcji Słowa Polskiego

Wielkanocne nowości od redakcji Słowa Polskiego

W przededniu Wielkanocy redakcja Słowa Polskiego przygotowała dla swoich czytelników i słuchaczy nowe edycje miesięcznika i programu radiowego.

W dostępnej do czytania w wersji papierowej i PDF gazecie można dowiedzieć się o spotkaniach nowomianowanego szefa Konsulatu Generalnego RP w Winnicy z aktywem polskiej społeczności w trzech obwodach, wchodzących do składu winnickiego okręgu konsularnego. W artykule na drugiej  stronie znalazła się relacja o tym, jak witali konsula Polacy w Żytomierzu, Chmielnickim oraz Winnicy.

Na 7 stronie w rubryce „Nieznana Ukraina” znany podróżnik Dmytro Antoniuk zabierze nas do Świrza, gdzie w pałacu Świrskich i Cetnerów w czasach ZSRS kręcono jeden z najbardziej znanych seriali telewizyjnych o trzech muszkieterach.

O wizycie Polaków z Baru do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie dowiemy się z artykułu polonistki Małgorzaty Michalskiej na 1 stronie miesięcznika.

Poza tym – tradycyjne wiadomości z Ukrainy, imprezach kulturalnych, między innymi o obchodach 208-lecia urodzin Chopina w Kijowie i Winnicy, Dnia Języka Ojczystego, ciekawy artykuł na 8 stronie o znanym malarzu polskiego pochodzenia Kazimierzu Malewiczu, opowieść o obronie Okopów Świętej Trójcy przez konfederatów barskich (obecnie obchodzimy 250 rocznicę tego wydarzenia) oraz na stronie 12 – tradycyjne wiadomości z życia kościoła katolickiego na Ukrainie.

Po krótkiej przerwie przy wsparciu Fundacji „Wolność i Demokracja”, Senatu RP, Winnickiej Państwowej Administracji Obwodowej i studia „Clara Studio” wznowiono emisję programu radiowego „Słowo Polskie”. Oprócz stałych rubryk „Reportaże” i „Informacje jednym zdaniem” w programie zagościły także „Kącik języka polskiego” oraz „Polska poezja rodem z Ukrainy”, w przygotowaniu których pomaga polonistka Lidia Paulukiewicz oddelegowana do pracy w Winnicy przez OPREG.

Zapraszamy do czytania i słuchania Słowa Polskiego.

>> Gazeta Słowo Polskie w PDF <<<
>>> Program radiowy Słowo Polskie (MP3) <<<

Redakcja, 01.03.18 r. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *