Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Wieczór Janusza Korczaka w Muzeum Krajoznawczym

Wieczór Janusza Korczaka w Muzeum Krajoznawczym

Pomnik Korczaka w WarszawieKulturalno-Oświatowy Związek Polaków w Winnicy oraz teatrzyk dziecięcy „Dialog”, który działa przy dziecięcej telewizji „Mini-TV”  zapraszają wszystkich chętnych na wieczór, poświęcony życiu i twórczości humanisty, pedagoga, lekarza, fundatora i założyciela Warszawskiego domu dzieci-sierot Janusza Korczaka.
2012 rok w Polsce ogłoszono rokiem Korczaka do 70 rocznicy jego tragicznej śmierci w faszystowskim obozie Treblinka oraz 100 rocznicy założenia domu dzieci-sierot w Warszawie.
Młodzi aktorzy dziecięcego teatru „Dialog” (kierownik Wiktoria Gajdasz) ujawniają na scenie straszliwe i tragiczne momenty życia w warszawskim getcie, wcielając się w wychowanków Starego Doktora (tak wówczas nazywano Janusza Korczaka). Przed widzem otwiera się życie wielkiego nauczyciela, pokazana od pierwszej osoby przez młodego aktora Jurija Kałasznikowa, który gra Korczaka. Tekst autora czyta Jana Szafran (zwyciężczyni konkursów recytatorskich oraz odtwórczyni roli Marii Konopnickiej  w wystawie teatru „Dialog” – „Życie i twórczość Marii Konopnickiej”).

Dziecięcy teatrzyk „Dialog” gorąco zaprasza wszystkich, kto interesuje się życiem i twórczością Janusza Korczaka do Winnickiego Krajoznawczego Muzeum 19.04.2012 r. (czwartek) o 16.30. Wstęp wolny!

Dzieci z domu sierot pracują w ogródku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code