Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Więcej możliwości dla aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci w Dowbyszu

Więcej możliwości dla aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci w Dowbyszu

Nowy plac zabaw i siłownia ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Winnicy zostały już oficjalnie otwarte i udostępnione dowbyszanom. Uroczystości towarzyszyły występy parafialnych zespołów artystycznych.

W niedzielę 8. lipca w dawnym Marchlewsku przy parafii Matki Bożej Fatimskiej Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński dokonał uroczystego otwarcia, a proboszcz parafii ks. Waldemar Pawelec poświęcił ufundowany przez konsulat plac zabaw i siłownię, które na pewno staną się lubianym miejscem odpoczynku dzieci, gdzie będą miały możliwość radośnie i aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

Na zaproszenie proboszcza parafii Matki Bożej Fatimskiej na uroczystości przybyli prezesi organizacji polskich z Żytomierza i Nowogradu Wołyńskiego, w tym Zygmunt Wengłowski Prezes Stowarzyszenia Kombatantów Polskich, a także miejscowi Polacy i parafianie.

Po zakończeniu uroczystości Konsul Generalny wraz z przedstawicielami miejscowych Polaków złożył kwiaty pod tablicami upamiętniającymi tragiczne losy Polaków ofiar NKWD w 80. rocznicę zakończenia Operacji Antypolskiej NKWD.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, fot.: KG RP w Winnicy, 19.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code