Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Więcej historii w publikacjach wydanych przy wsparciu Chmielnickiej Administracji Obwodowej

Więcej historii w publikacjach wydanych przy wsparciu Chmielnickiej Administracji Obwodowej

W Chmielnickiej Bibliotece Naukowej odbyła się prezentacja dwóch zbiorowych wydań krajoznawczych „Zamki, twierdze, wzmocnienia okresu późnego średniowiecza obwodu chmielnickiego” oraz „Dawne mapy i kroniki ziemi chmielnickiej XVI-XVII wieku”.

W imprezie wzięli udział autorzy publikacji – Wołodymyr Zacharjew oraz Igor Stareńki, prezes Chmielnickiego Miejskiego Oddziału Narodowego Związku Krajoznawców Ukrainy Jurij Błażewicz, prezes regionalnej organizacji „Oświecenie” Witalij Michalewski, prezes Obwodowego Związku Polaków Franciszek Miciński, naukowcy, pracownicy bibliotek i czytelnicy.

W książkach umieszczono zdjęcia około 20 zamków i fortyfikacji na terenie obwodu, ich historia i opisy. Obecni na spotkaniu podkreślili znaczenie badania i promocji pamiątek historii i kultury oraz dziękowali autorom za poczynione starania, a za wsparcie druku wydań – wydziałowi kultury, Narodowości ,Religii i Turystyki Obwodowej Administracji Państwowej i jego kierownikowi Irynie Trunowej.

To już trzeci zestaw publikacji wydanych przy wsparciu Administracji Obwodowej, które Biblioteka Naukowa otrzymała za darmo.

Franciszek Miciński, Lidia Baranowska, 23.12.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code