Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Wiceszef ukraińskiego MSZ zaapelował o wspólną walkę razem z Polską z rewizjonizmem ze strony Rosji

Wiceszef ukraińskiego MSZ zaapelował o wspólną walkę razem z Polską z rewizjonizmem ze strony Rosji

Żołnierze Wermachtu i Czerwonej Armii w Brześciu Litewskim. Fot. Wikipedia

Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasyl Bodnar w artykule opublikowanym w sobotę na opiniotwórczym portalu „Dzerkało Tyżnia” napisał, że Ukraina i Polska wspólnie powinny walczyć z rewizjonizmem historycznym Rosji.

Jak podkreślił pan Bondar, prezydent Rosji Władimir Putin i jego stronnicy rozpoczęli ogromną kampanię propagandową, w której oskarżyli Polskę o antysemityzm i odpowiedzialność za rozpoczęcie drugiej wojny światowej”.

„Reakcja strony ukraińskiej na te fałszywe zarzuty powinna być jednoznaczna: jesteśmy solidarni z Polską!” – zaznaczył wiceszef ukraińskiego resortu spraw zagranicznych i dodał, że w ostatnich latach „Ukraina sama na sobie doświadczyła ceny rosyjskiej propagandy, manipulacji i agresji. Rosja od dawna pokazuje, jak można kraść nie tylko obce terytoria, ale i cudzą historię, na przykład Ukrainy-Rusi” – napisał Bodnar.

Słowo Polskie za: onet.pl, 27 stycznia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code