Jesteś tutaj: Home » Inne » Wicemarszałek Gosiewska z wizytą w Berdyczowie

Wicemarszałek Gosiewska z wizytą w Berdyczowie

Fot.: http://kmc.media/2022/07/17/matir-berdychivska-vyprosy-nam-myr.html

W dniach 16 – 17 lipca wicemarszałek polskiego Sejmu Małgorzata Gosiewska przebywała na Ukrainie.

W Berdyczowie Wicemarszałek Sejmu wzięła udział w uroczystościach odpustowych, których ukoronowaniem była msza św. w Sanktuarium Matki Boskiej Berdyczowskiej. Wicemarszałek Gosiewska złożyła także kwiaty przy tablicy pamiątkowej Jana Pawła II w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.

– Wojna, która się toczy na Ukrainie, za sprawą zbrodniczego ataku Federacji Rosyjskiej, to wojna dwóch światów. To wojna o wartości, te najbardziej podstawowe, chrześcijańskie i europejskie zarazem. O to właśnie walczy Ukraina. Walcząc zmienia cały świat, otwiera serca na miłość, pomoc drugiemu człowiekowi, na solidarność – mówiła Wicemarszałek Sejmu podczas uroczystości.

Fot. http://kmc.media/2022/07/17/matir-berdychivska-vyprosy-nam-myr.html

Małgorzata Gosiewska podkreśliła w swoim wystąpieniu solidarną postawę Polski. – Po 24 lutego tysiące Polaków ruszyło w kierunku granicy z Ukrainą by pomagać. Ukraińskie kobiety i dzieci, matki i ojcowie, zamieszkali w naszych domach. Okazaliśmy serce, braterstwo i zrozumienie. Mam nadzieję – modlę się o to – że zbuduje to wielką i silną wspólnotę naszych narodów, że razem pokonamy to zło i wygramy wojną – dodała. Gosiewska nawiązała także do niedawnych odwiedzin szpitala dziecięcego we Lwowie, do którego przywożone są ranne dzieci z całej Ukrainy. – Widziałam ten ból, widziałam to przerażenie. Trudno bez emocji patrzeć na cierpienie drugiego człowieka, szczególnie dziecka. Dziecka przerażonego, umęczonego, cierpiącego – mówiła.

W ramach wizyty Małgorzata Gosiewska wzięła udział w przekazaniu pomocy humanitarnej szpitalowi wojskowemu w Berdyczowie, ofiarowanej przez Ośrodek Charytatywno-Opiekuńczy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Słowo Polskie za: sejm.gov.pl, 23 lipca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code