Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » „Wiatraczek – 2018” w Kielcach

„Wiatraczek – 2018” w Kielcach

Tym razem śpiew chóru „Młode liście” z Baru zabrzmiał w Kielcach na 45. Międzynarodowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Wiatraczek” w dniach 9-22 lipca br.

Uroczysty Koncert Galowy Festiwalu poprzedziło wręczenie nagród wszystkim laureatom. Uczestnicy Festiwalu zostali ocenieni podczas przeglądów konkursowych przez eksperckie jury. Jesteśmy bardzo dumni, że nagroda za II miejsce „Srebrna Jodła” wróciła razem z nami do Domu Polskiego w Barze! Miło wspominamy te niesamowite, jasne, wesołe, muzyczne, atrakcyjne dni życia Festiwalu.  Uczestnictwo w nim to również wzięcie udziału w warsztatach oraz zapoznanie się z przyjaciółmi z całego świata bez granic, którzy myślą podobnie jak ty, bo łączy nas zapał i pasja do ulubionej sprawy.

W pamięci pozostanie również piękne miasto Kielce: Rynek, ulica Sienkiewicza, Muzeum Zabawek, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Muzeum Historii. Będziemy długo pamiętali przegląd „Kina Młodych”, udział w grach terenowych, liczne próby, występy na Rynku, wspólne śpiewanie pieśni harcerskich, przemarsz miastem, audycję w radiu polonijnym Kielce, a także udział we mszy św. w kościele kapucynów.

Bardzo ciekawa okazała się wycieczka do Starachowic gdzie zwiedzaliśmy muzeum techniki i park przyrodniczy. Trudno nawet uwierzyć w to, że można tyle spraw zmieścić w 12-tu dniach! Każdą nagrodę można traktować jako jedyne wynagrodzenie zawspólną pracę. Tak jest, bo oprócz chóru i dyrygenta, którzy prezentują swoje umiejętności przed publicznością, zawsze na osiągnięcie sukcesu pracuje wielu pasjonatów, organizatorów i sponsorów.

Chcemy z całego serca podziękować: Małgorzacie Miedwiediewej  dyrektorce Domu Polskiego w Barze, Martynie Wypych oraz Justynie Terlińskiej –
opiekunom grup: Zbigniewowi Lewińskiemu – seniorowi festiwali harcerskich, Pani Justynie – komendantce naszego obozu i najlepszej opiekunce.

Ponadto pragniemy podziękować pr. Jerzemu Szczyrbie, hm. Arkadiuszowi Szostakowi, hm. Tomaszowi Rowińskiemu, hm. Tomaszowi Rejmerowi, harcerzom i wszystkim kto dołączył się do organizowanie tego festiwalu.

Ludmiła Chałabuda, dyrygent chóru „Młode liście”, 04.09.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code