Jesteś tutaj: Home » Inne » We Lwowie otwarto pierwszy Klub Ojca na Ukrainie

We Lwowie otwarto pierwszy Klub Ojca na Ukrainie

Fot. rkc.org.ua

W parafii Św. Jana Pawła II we Lwowie pojawiła się wspólnota mężczyzn, zbierających się na spotkania według metody Klubu Ojca Tato.net. Nowo powstała społeczność powstała po kilku seminariach przeprowadzonych przez założyciela społeczności Tato.net dra Dariusza Kupiała oraz licencjonowanego trenera Mirosława Widza, którzy przyjechali do parafii.

Wśród dwudziestu pięciu mężczyzn należących do klubu jest siedmiu przesiedleńców wewnętrznych czasowo mieszkających we Lwowie oraz trzech mężczyzn ze społeczności żydowskiej. Spotkania Klubu Ojca są prowadzone przez Mirosława Widza, który w tym celu co miesiąc przyjeżdża do Lwowa z Polski z Goraja w województwie lubelskim.

Opiekun klubu w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie ks. Grzegorz Draus zauważył, że relacje z ojcem kształtują człowieka na całe życie.

Rola ojca wymaga doświadczenia, a w tym przypadku wymagania i wpływy są większe niż w pracy zawodowej. Mirosław Widz mówi, że Klub Ojca zapewnia możliwość do dzielenia się doświadczeniami, zdobywania wiedzy i umiejętności, aby stać się lepszym ojcem, tak aby rodzina była mocna dzięki obecności w niej odpowiedniej pozycji rodzicielskiej.

Przypomnijmy, że Tato.net jest jednym z projektów mających na celu wychowanie pozycji ojca. Inicjatywa ta narodziła się w Lublinie w 2004 roku. W ubiegłym 2022 roku, XIV Międzynarodowe Forum Tato.net, które odbyło się w Polsce, dostępne było również w języku ukraińskim. To właśnie podczas tego forum Marcin Iżyk z Lubicza pod Toruniem otrzymał specjalne wyróżnienie za swoją działalność na rzecz ukraińskich rodzin.

Lidia Baranowska, 27 stycznia 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *