Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » We Lwowie odbyła się tradycyjna batiarska promenada rowerowa

We Lwowie odbyła się tradycyjna batiarska promenada rowerowa

Fot. Zaxid.net

Około 50 mieszkańców Lwowa przyłączyło się do 5. retrowycieczki „Batiary na rowerach”.

W tym roku dorośli wzięli na przejażdżkę rowerową także sporo dzieci. Rowerzyści w strojach w stylu dwudziestolecia międzywojennego urządzili promenadę rowerową wzdłuż centralnych ulic miasta. Zakończyła się ona piknikiem i imprezą w parku kultury i odpoczynku im.B. Chmielnickiego, gdzie odznaczono najbardziej charakterystycznych uczestników święta.

Retrowycieczka „Batiary na rowerach” dla Lwowa stały się już tradycją. Na placu Mytnym ponownie spotkali się ludzie, którzy cenią kulturę rowerową. Organizatorzy dopuszczali do udziału jak współczesne modele rowerów, tak również chętnie witali klasyczne rowery miejskie.

Rowerzyści stawili się w strojach w stylu angielskiej mody rowerowej 1930-1940 lat. Dla udziału w imprezie należało się zarejestrować.

Przejażdżka rowerowa rozpoczęła się przy pl. Mytnym, a dalej rowerzyści wyruszyli wyznaczoną trasą. Po imprezie jej uczestnicy obejrzeli filmy na tematy rowerowe.

Lidia Baranowska, 14.06.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code