Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » We Lwowie odbędzie się polsko-ukraiński festiwal filmowy

We Lwowie odbędzie się polsko-ukraiński festiwal filmowy

Zdjęcie pobrano z http://afisha.guru.ua/Z 9 po 18 listopada br w Pałacu Sztuki we Lwowie będzie odbywał się II Polsko-ukraiński wędrujący festiwal filmowy „Bo!”
Festiwal filmowy „Bo” – to pomysł polskich oraz ukraińskich filmowców, skierowany na rozszerzenie współpracy pomiędzy dwoma sąsiednimi państwami w dziedzinie kina. Idea przeprowadzenia festiwalu filmowego pojawiła się 2 lata temu na festiwalu «Kinolew» we Lwowie, podczas którego reżyserowie Michał Illenko (Ukraina) oraz Andrzej Kempiński (Polska) zdecydowali razem zrealizować projekt z prezentowania w Polsce ukraińskich filmów a na Ukrainie – polskich.

Głębsze zapoznanie się widzów z kulturą sąsiada – jeden z głównych celów festiwalu we Lwowie. Partnerem w organizacji festiwalu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej Ministerstwa Kultury Polski, pomoc festiwalowi zadeklarowała Państwowa Agencja Kina na Ukrainie oraz  Polski instytut w Kijowie.

Podobne festiwale mają odbyć się w Żytomierzu oraz Winnicy.

Ania Szłapak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code