Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Warsztaty „Komunikacja i współpraca bez granic”

Warsztaty „Komunikacja i współpraca bez granic”

W sobotę, 6 czerwca, odbył się 4-godzinny warsztat (on-line) „KOMUNIKACJA I WSPÓŁPRACA BEZ GRANIC” – zrealizowany we współpracy ze Studenckim Klubem Polskim i Domem Polskim w Żytomierzu. W roli prowadzących warsztaty wcielili się Magdalena Zylik-Kosmowska i Jan Kosmowski (Poznań, Polska).

Jak zaznaczyła na początku warsztatów pani Magda – „jeszcze pół roku temu, nawet nie myślałam, że będę prowadzić warsztat dot. komunikacji – ONLINE…”. I tak jest, to już nasza nowa rzeczywistość, w której my wszyscy znaleźliśmy się w czasie pandemii. Wszystko się zmienia i my, ludzie, chcemy tego czy nie, powinniśmy się zmieniać, dostosowywać się do nowych realiów. Takie doświadczenie, uczestnictwa w warsztacie online poświęconym komunikacji – jest dla mnie, jako prezesa organizacji, a także dla studentów, uczniów, bardzo ciekawym i cennym doświadczeniem, ponieważ na warsztacie z komunikacji ON-LINE – wszyscy byliśmy po raz pierwszy.

Warsztaty zostały podzielone na 4 moduły i dotyczyły kształtowania i doskonalenia kompetencji komunikacji i współpracy w grupie; dzięki wykorzystanym programom (zoom, padlet, mentimeter) i innym aplikacjom uczestnicy pracowali w mniejszych zespołach, jak również mieli możliwość dyskutowania jako kompletny zespół.

Bardzo się cieszę, że warsztat docenili również nasi uczestnicy, m.in. Maria Iwanowa napisała, że „Jestem bardzo-bardzo szczęśliwa, że mogłam porozmawiać z takimi ciekawymi i świetnymi ludźmi. Ten warsztat był ekscytujący i muszę powiedzieć, że naprawdę nauczyłam się pracować w zespole, dziękuję bardzo! Czekam na następne spotkania!”.

Uczennica Wiktoria Własenko mówiła: „Jestem bardzo wdzięczna wszystkim organizatorom i lektorom za dzisiejsze warsztaty. To była wspaniała możliwość polepszyć swoje komunikatywne nawyki oraz poznać nowych ludzi. Otrzymałam doświadczenie pracy w zespole. Było dla mnie naprawdę fajnie wyjść ze strefy komfortu i rozwiązywać trudne zadania. Dziękuję bardzo i czekam na następne zajęcia!”.

„Chciałabym podziękować organizatorom i lektorom za to spotkanie online. To było niezwykle interesujące. Bardzo się cieszę, że spotkałam tak ciekawych ludzi i poprawiłam swoje umiejętności komunikacyjne i pracę w grupach. Nie mogę się doczekać następnych warsztatów. Dziękuję!” – Elżbieta Gołowko.

„Dziękuje pani Walentynie, dziękuję wszystkim organizatorom za niezapomniane doświadczenie i zachęcanie do dalszej nauki języka polskiego” – powiedziała wykładowca Zoja Zalibowska.

Dziękuję wszystkim uczestnikom warsztatów za poświęcony czas, za chęć uczenia się oraz lektorom, Magdzie i Jankowi, za ciekawą inicjatywę, za prowadzenie warsztatów, za cenne doświadczenie, miłe towarzystwo oraz przekazanie nam wiedzy z wykorzystania różnych programów takich jak padlet, mentimeter! Osobiście, ja dla siebie zobaczyłam nowe możliwości z wykorzystania programu zoom. Już wiem, że można w nim podzielić uczestników na mniejsze zespoły, aby rozmawiali w mniejszych grupach – to coś, o czym pół roku temu nie pomyślałabym nawet.

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 11 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code