Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Warsztaty Ikonograficzne w Nowogrodzie Wołyńskim

Warsztaty Ikonograficzne w Nowogrodzie Wołyńskim

Polskie Stowarzyszenie im. Juliana Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim oraz Fundacja In Blessed Art. zapraszają do wzięcia udziału w Warsztatach Ikonograficznych „Mój Święty Patron”. Warsztaty odbędą się 4-7 października 2018 r. w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowogrodzie Wołyńskim.

Uczestnicy otrzymają wszelkie potrzebne materiały do wykonania ikony dawnymi technikami. Od uczestnika wymagamy jedynie chęć napisania ikony pod okiem specjalistów i wieloletnich ikonografów oraz rozumienia w stopniu podstawowym j. polskiego. Nie wymaga się wykształcenia plastycznego. Mile widziane zainteresowanie sztuką. Warsztaty są darmowe!

Co uczestnik winien przygotować i zabrać na warsztaty?

1. Wybrać swojego Świętego Patrona lub ulubioną ikonę. Odszukać grafikę, fotografię ikony w Internecie (takiej wielkości by była dobrze widoczna twarz min. 1200 px).
2. Przygotować krótki opis biografii lub ikony i opisać dlaczego wybrał tę postać w j. polskim i ukraińskim. Gotowe materiały opatrzone imieniem i nazwiskiem przesłać do końca września 2018 roku na adres: [email protected]
3. Przybyć na warsztaty 4 października 2018 roku. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 16:00 i potrwają do niedzieli. W czasie Eucharystii o godz. 13:00 nastąpi uroczyste poświecenie ikon i zakończenie warsztatów.

Nabór uczestników trwa do 25 września 2018 roku.

Należy zgłosić się drogą mailową podając: Imię i Nazwisko, wiek, nr. tel. kontaktowy. Zgłoszenia wysyłamy na adres: [email protected]

Projekt warsztatów jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Więcej informacji na stronie internetowej https://inblessedartschool.pl.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji https://inblessedartschool.pl, 15.09.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code