Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Warsztaty dla chętnych wiedzy

Warsztaty dla chętnych wiedzy

W ramach Lata Polonijnego 2017 w Lublinie odbyły się warsztaty kwalifikacyjne dla nauczycieli szkół polonijnych (język polski, historia i kultura Polski) zorganizowane przez Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Z charkowskiego okręgu konsularnego w warsztatach wzięły udział panie Natalia Jefimienko, Natalia Besarab oraz Irina Rożdestweńska.

Kurs był zrealizowany na wysokim poziomie metodycznym, dzięki czemu  nauczycielom udało się podjąć nowe wyzwania edukacyjne, nawiązać dużo nowych znajomości i odkryć ukryte talenty.

Oprócz nauki, nauczyciele uczestniczyli w bogatym programie kulturalno-krajoznawczym. Codziennie odbywały się koncerty i seanse polskiego kina. Nauczyciele zwiedzili Zamek Lubelski, Zamość, Roztocze, Kazimierz Dolny, Szczebrzeszyn, Muzeum Wsi Lubelskiej i Ogród Botaniczny UMCS.

Kurs finansowany był ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach realizacji zadania publicznego „Organizowanie kolonii i innych form letniego wypoczynku dzieci i młodzieży polonijnej oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli  prowadzących nauczenie języka polskiego, historii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim za granicą”.

Słowo Polskie na podstawie Natalii Jefimenko, 20.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code