Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Warszawa przygotowuje się na spotkanie z Joe Bidenem

Warszawa przygotowuje się na spotkanie z Joe Bidenem

Napis „Biden give F-16 to Ukraine” na skrzyżowaniu w okolicach Pałacu Kultury w Warszawie. Fot. Redakcja

Przemówienie do narodu polskiego amerykański prezydent wygłosi o godzinie 17.30 w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Jak zapowiadał prezydent Andrzej Duda, wystąpienie amerykańskiego prezydenta będzie miało istotny wymiar historyczny i będzie ważne, jeżeli chodzi o tworzenie strefy bezpieczeństwa w naszej części Europy. Dodał, że fundamentalne znaczenie ma to, iż będzie wygłoszone z Warszawy.

W środę, ostatniego dnia wizyty Bidena w Polsce, odbędzie się szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki, czyli formatu zrzeszającego państwa wschodniej flanki NATO: Bułgarię,

Fot. HG

Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację i Węgry. W spotkaniu weźmie także udział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Podczas szczytu przywódcy będą rozmawiali o dalszym wzmacnianiu wschodniej flanki NATO, o zbliżającym się szczycie Sojuszu w Wilnie, a także o dalszym wsparciu

Ukrainy.

Dzień wcześniej amerykański prezydent przed przybyciem do Warszawy złożył w poniedziałek niezapowiedzianą wizytę w Kijowie, gdzie spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Słowo Polskie, fot. Redakcja, HG, 21 lutego 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *