Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Wakacje z Caritas

Wakacje z Caritas

W roku 2019 grupa młodzieży z parafii św. Doroty ze Sławuty miała okazję spędzić mile czas na koloniach w Polsce.

Dwutygodniowe letnie wakacje z Bogiem w Zakopanem zgromadziły 47–osobową grupę dzieci i młodzieży wraz ze swymi opiekunami. Czas spędzony w Polsce stał się dla uczestników wyjazdu przygodą pełną nauki o wartościach chrześcijańskich i wypoczynkiem. Był to  także czas budowania poczucia więzi z Polską i polskością. Podczas wycieczek młodzież mogła dużo dowiedzieć się o Polsce a przede wszystkim poznać jej historię i kulturę.

Bardzo bogaty program kolonii nie pozwalał dzieciom na nudę. Wyjazd zaczął się od zwiedzania Krakowa. W przeciągu kolejnych dni dzieci zobaczyły m.in. sanktuarium Bożego Miłosierdzia w tym mieście, sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach oraz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej,  Wielką Krokiew i Centrum Edukacji Przyrodniczej.
Również  goście mieli autokarową wycieczkę do Niedzicy, Rabkolandu, rejs po jeziorze Czorsztyńskim, pieszą wycieczkę na Gubałówkę.  Niezapomnianą lekcją historii dla kolonistów była wizyta w Muzeum Jana Kasprowicza.

Poza wycieczkami był tez czas na podziwianie przyrody podczas spacerów. Nie zabrakło wiele ciekawych zajęć, jak wycieczki  na Krupówki, warsztat regionalnych – tworzenie zwierząt z siana,  wspólne ognisko  i pieczenie kiełbasek, wiele zabaw sportowych i rekreacyjnych,  Ponadto przygotowano liczne konkursy: „Mój talent”,  „EKO-plakat,”  „Jaka to melodia?”,  zajęcia taneczne a także profilaktyczne i ekologiczne. Wszyscy koloniści biorący udział w konkursach i turniejach otrzymali liczne nagrody rzeczowe, słodycze i dyplomy.

W czasie wypoczynku dzieci i młodzież mieli zapewnioną opiekę duchową. Towarzyszyła  im  modlitwa po przebudzeniu, przed jedzeniem,  codzienny udział w Eucharystii w pobliskim kościele.

Niezwykłym przeżyciem dla kolonistów była wizyta Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka  oraz ks. Tomasza Folgi Dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Dzieci przygotowali dla nich krótki program artystyczny. Podczas pobytu księdza biskupa grupa dzieci ze Sławuty otrzymała od Caritas plecaki szkolne z wyposażeniem.

Organizatorzy kolonii dołożyli wszelkich starań, aby wypoczynek letni pozostał na długo w pamięci dzieci i młodzieży.Radości na twarzach dzieci nie zabrakło,  dzieci wrócili uśmiechnięte i zadowolone! To był wspaniały czas!

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to aby dzieci mogły spełnić swoje marzenia i przeżyć niezapomnianą przygodę. W szczególności dziękujemy wolontariuszom: kierownikom i wychowawcom, którzy poświęcili swój czas, aby zapewnić dzieciom radosne i pełne wrażeń wakacje.

Julia Opanasiuk, Sławuta, Związek Polaków, 6 sierpnia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code